Uraz kolana po wypadku samochodowym i artroskopia

Proszę o poradę,uległem wypadkowi samochodowemu doznałem urazu takich jak jestem po artroskopi 3 lata ,opis z karty.Uszkodzenie łękotki przyśrodkowej (ucho od wiadra)całkowite zerwanie i usunieńcie więzadła krzyżowego przedniego,częściowa meniscektomia frag.uszkodzonego. W rezonansie jest załamanie kłykcia bocznego prawej kości piszczelowej,uszkodzenie więzadła pobocznego jest tego w opisie wiele ,ale proszę o porade zalecono mi aby nie robić rekonstrukcji więzadła ,proszę o porade .Zbyszek

Szanowny Panie,
Rekonstrukcja zerwnego więzadła krzyżowego przedniego jest bezdyskusyjna.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Szanowny Panie, po trzech latach od leczenia operacyjnego powinien Pan poddać się konsultacji ortopedycznej, po której na podstawie badania będzie można określić stopień niestabilności stawu kolanowego. Co do zasady całkowite zerwanie więzadła krzyżowego przedniego jest wskazaniem do jego rekonstrukcji. Jednak decyzja o zabiegu powinna być szczegółowo omówiona z pacjentem pod kątem jego oczekiwań co do tego zabiegu oraz w aspekcie aktywności fizycznej pacjenta. Pozdrawiam i sugeruję
o s o b i s t y kontakt z ortopedą.