Co powinnam jeść, aby schudnąć ok. 3 kg?

Dzień dobry. Mam 18 lat, ważę 58 kg przy wzroście 168 cm. Chciałabym schudnąć z 3 kg. Staram się zjadać 5 posiłków dziennie, ale mam problem z II śniadaniem i podwieczorkiem. Co powinnam jeść ? Oraz czy mrożone warzywa są dobre na śniadanie ?

Witam serdecznie,
W związku z tym, że ma Pani prawidłową masę ciała, zrzucenie każdego kg będzie nie lada wyzwaniem. Jeśli chce Pani jeszcze delikatnie zredukować masę ciała musi Pani być konsekwentna i systematyczna w swoich działaniach. Koniecznie proszę wdrożyć aktywność fizyczną i racjinalną dietę. II śniadanie i podwieczorek to małe posiłki, których kaloryczność zależy od całodniowego rozkładu kcal. Zwykle na te posiłki proponuje się owoce z kilkoma orzechami, owoce z jogurtem, zdrową kanapkę, koktajle czy smoothie, sałatki warzywne, owocowe z dodatkami itp. Jeśli chodzi o warzywa mrożone na śniadanie to nie ma przeciwwskazań, jednak powinny być one dodatkiem a nie głównym elementem posiłku.