Jak ćwiczyć i co jeść, by schudnąć?

Witam :) Mam 167cm wzrostu i ważę 49 kg . Mam raczej budowę przypominającą gruszkę. Więcej jest mnie na dole. Moje uda nie są duże ale bardzo ich nie lubię chciałabym schudnąć ,ale chudnięcie zaczyna się od górnych partii ciała.Staram się regularnie ćwiczyć nawet po 15 min dziennie waga ciągle się utrzymuję. Jak mam ćwiczyć i co jeść żeby nie przytyć a przy tym jeść co lubię

Witam,
Jesteś wysoką dziewczyną, a twoja masa ciała jest niska. Twój wskaźnik BMI wynosi zaledwie 17,6, a więc wskazuje na niedowagę. Prawidłowy wskaźnik BMI wynosi od 19-24,9 Zatem odchudzanie nie jest u Ciebie wskazane, a wręcz przeciwnie powinnaś lekko zwiększyć swoją masę ciała. Twoje zapotrzebowanie energetyczne powinno wynosić około 2500 kcal przy umiarkowanej aktywności fizycznej.
Aby poprawić wygląd dolnych partii ciała wprowadź ćwiczenia fizyczne, które szczególnie kształtują uda i pośladki, możesz ćwiczyć 30 minut dziennie.
Twoje posiłki powinny dostarczyć odpowiednią ilość energii, witamin i składników mineralnych. Jedz 5 posiłków dziennie, nigdy nie zapominaj o śniadaniu, jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Możesz np. na śniadanie zjeść jogurt lub mleko z musli + kanapkę z wędliną, serem żółtym lub z serem twarogowym. Do tego koniecznie dodatek warzywny ( pomidor, liść sałaty, ogórek, papryka). Na drugie śniadanie, które pewnie spożywasz w szkole możesz zjeść bułkę grahamkę z ulubionym dodatkiem. Obiad powinien się składać z dwóch dań, czyli dowolna zupa, a na drugie danie kawałek mięsa, ziemniaki, ryż lub kasza i do tego dodatek warzywny (surówka, sałatka). Po 3h po obiedzie możesz zjeść podwieczorek, np. sałatkę owocową, jogurt z musli, budyń. Kolacja powinna być spożywana 2-3h przed snem, mogą to być kanapki z ulubionymi dodatkami, ale także sałatki warzywne. W ciągu dnia powinnaś także wypić około 2 litrów wody mineralnej niegazowanej o zawartości składników mineralnych powyżej >500 mg. Zatem dieta musi być urozmaicona, kolorowa i oczywiście smaczna :)
Pozdrawiam serdecznie

Moim zdaniem to Ty stanowczo za malo ważysz. Cwiczenie 15 min dziennie nic Ci nie da, tyle to trwa rozgrzewka. Powinnaś udać się do fitness klubu wybrać sobie zajęcia, które skupiaja się na dolnych partiach mięśniowych. Pod okiem fachowca napewno będziesz miała efekty. Nie będę pisała Ci jakie ćwiczenia wykonywać, bo i tak nie będzie Pani wiedziała jak je poprawnie wykonać. Co do diety to regularne wartościowe posiłki, co 3-4 godziny. Dużo mięsa, ryb, warzyw.