Jadłospis wspomagający przybieranie na wadze

Witam mam 20 lat, około 164cm wzrostu i warze mniej więcej 45 kg chciała bym przytyć jakieś 7 kg, tylko niestety nie wiem jak to zrobić ponieważ nie wszystko mi smakuje np. bardzo tłuste mięso, grzyby, ryby. staram się jeść regularnie ,nie pale, nie pije kawy. Bardzo proszę o rade i jakiś mały jadłospis.

Witam,
aby przybierać na wadze powinniśmy w pierwszej kolejności wprowadzić połączenie posiłków z produktami zawierającymi cukier prosty, ponieważ ten zawiązuje nam tkankę tłuszczową. Np. do śniadania zawierającego pieczywo z wędlinką i warzywami zjadamy owsiankę z owocami na mleku, do obiadu pełnowartościowego pijemy kompot i na deser ciastko owsiane lub lody, do kolacji natomiast serwujemy jogurt owocowy domowy z miodem.
Życzę powodzenia
Sylwia Beyer-Wygońska

Witam,
Bardzo dobrze, że jesz regularnie posiłki, zaleciłabym 5 posiłków w ciągu dnia oraz 2 litry wody mineralnej. Małe wskazówki do zastosowania: na śniadanie możesz jeść mleko z musli, które zawiera orzechy lub suszone owoce, dodatkowo zjedz jedną kanapkę z dowolnym dodatkiem. Może to być ser żółty, ser twarogowy, wędlina + dodatek warzywny. Na drugie śniadanie możesz zjeść bułkę grahamkę z dowolnym dodatkiem lub kanapki z chleba żytniego, serek wiejski. Do smarowania pieczywa używaj prawdziwego masła. Obiad powinien składać się z dwóch dań, dowolnej zupy oraz sztukę mięsa z ziemniakami, ryżem lub kaszą z dowolnym sosem. Do surówek dodawaj oliwę z oliwek, olej lniany, olej rzepakowy bezerukowy. Na podwieczorek możesz zjeść budyń z łyżeczką domowej konfitury, sałatkę owocową z jogurtem, miodem czy też jogurt owocowy z musli. Kolacja powinna być spożywana 2h przed snem, a może to być kanapka z dowolnym dodatkiem, zapiekanka warzywna z makaronem i serem żółtym, twarogowym lub serem feta.
Pozdrawiam

Aby zdrowo przytyć na wadze należy sprawdzić dotychczasowy sposób żywienia, następnie ustalić zapotrzebowanie energetyczne, odpowiednia podażą białek, tłuszczy i węglowodanów dostosowany do rytmu dnia i aktywności fizycznej. Jeśli dotychczasowe starania przyrostu masy nie były skuteczne, należy rozszerzyć diagnostykę np o hormony tarczycy oraz badanie w kierunku zespołu złego wchłaniania.

witam, zbilansowana dieta pod kątem przybrania na masie ciała powinna w szczególności opierać się na kilku ważnych zasadach:
- regularne posiłki - 6 posiłków w ciagu dnia
- umiarkowana aktywność fizyczna np.codzienne spacery,basen 1 x w tygodniu - aktywność pobudza apetyt
- proszę wypijać dziennie min.1litr soku owocowego 100%
- kanapki zawsze smarować serem topionym i masłem a na to szynka, sałata, ogórek
- pijać /jadać jogurt grecki, bałkański zamiast naturalnego
- jadac minimum 2x w ciągu dnia owoce
- do 2 dań dodawać zawsze pestki dyni lub słonecznika
- słodzić herbatę miodem 1łyżka
- do zup dodawać śmietanę lub serek topiony
- jako przekąskę w ciągu dnia zjadać np.mieszankę studencką (suszone owoce, pestki)

Zbilansowana dieta może być także smaczna i nie musi Pani jadać potraw, produktów których Pani nie lubi. A przybranie na masie ciała nie powinno polegać na jadaniu tłustych mięs, wręcz przeciwnie dieta powinna być lekka a jednocześnie kaloryczna. O to powinien zatroszczyć się doświadczony dietetyk.
pozdrawiam