Sposoby na przytycie dla 22-latka

Witam! Jestem mężczyzną mam 22 lata ważę 53 kg przy 170 cm wzrostu Jak mógłbym przytyć przynajmniej 7 kg? Z góry dziekuję za pomoc.

Aby zdrowo przytyć na wadze należy sprawdzić dotychczasowy sposób żywienia, następnie ustalić zapotrzebowanie energetyczne, odpowiednia podażą białek, tłuszczy i węglowodanów dostosowany do rytmu dnia i aktywności fizycznej.
Jeśli dotychczasowe starania przyrostu masy nie były skuteczne, należy rozszerzyć diagnostykę np o hormony tarczycy oraz badanie w kierunku zespołu złego wchłaniania.

- regularne posiłki - 6 posiłków w ciągu dnia - umiarkowana aktywność fizyczna np.codzienne spacery,basen 1 x w tygodniu - aktywność pobudza apetyt - proszę wypijać dziennie min.1litr soku owocowego 100% - kanapki zawsze smarować serem topionym i masłem a na to szynka, sałata, ogórek - pijać /jadać jogurt grecki, bałkański zamiast naturalnego - jadać minimum 2x w ciągu dnia owoce - do 2 dań dodawać zawsze pestki dyni lub słonecznika - słodzić herbatę miodem 1łyżka - do zup dodawać śmietanę lub serek topiony - jako przekąskę w ciągu dnia zjadać np.mieszankę studencką (suszone owoce, pestki). Do picia codziennie możną włączyć NUTRIDRINK (do kupienia w aptece) i pic jak jogurt (różne smaki) i dodawać jako sos do sałatek, zagęstnik do zup.

Dieta powinna być lekka a jednocześnie kaloryczna. O to powinien zatroszczyć się doświadczony dietetyk. pozdrawiam

Witam serdecznie.

Zalecenia żywieniowe będą trafniejsze jeśli wykona Pan m.in. analizę składu ciała oraz badania laboratoryjne (skonsultowane z lekarzem w celu wykluczenia bądź potwierdzenia ewentualnych schodzeń). Istotny jest również wywiad żywieniowo-chorobowy (wykonany przez np. dietetyka). Wówczas będzie można podać precyzyjniejsze wskazówki żywieniowe.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na
www.diet-coaching.xaa.pl

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska