Skuteczne zwiększenie wagi w wieku 30 lat

WAZE 64 KILO I CHCIAŁBYM PRZYTYC MAM30 LAT CO MUSIAŁBYM ROBIC ZEBY TAK SIE STAŁO lub są moze jakies lekarstwa na to jem bardzo duzo i nic stoje w miejscu

- umiarkowana aktywność fizyczna np.codzienne spacery,basen 1 x w tygodniu - aktywność pobudza apetyt
- proszę wypijać dziennie min.1litr soku owocowego 100%
- bułki, kanapki zawsze smarować serem topionym i masłem a na to szynka, sałata, ogórek
- pijać /jadać jogurt grecki, bałkański zamiast naturalnego
- jadać minimum 2x w ciągu dnia owoce - do 2 dań dodawać zawsze pestki dyni lub słonecznika
- słodzić herbatę miodem 1łyżka - do zup dodawać śmietanę lub serek topiony
- jako przekąskę w ciągu dnia proponuję mieszankę studencką (suszone owoce, pestki)
- jeśli nie choruje Pan na nic (warto wykonać wyniki badań tj. glukoza, insulina, TSH)
przyczyna może tkwić w wysokiej przemianie materii.
- proponowałabym dodatkowo wypijać 2 NUTRIDRINKI dziennie (do kupienia w aptece, dowolny smak) i stosować jako jogurt pitny, czy dodatek, zagęstnik do zup (smak neutralny)
Zbilansowana dieta powinna być lekka a jednocześnie kaloryczna. O to powinien zatroszczyć się doświadczony dietetyk. pozdrawiam

Witam,
jeżeli jest problem ze zwiększeniem masy ciała na początku należałoby wykluczyć przyczyny w organizmie np. nadczynność tarczycy, zespół złego wchłaniania itd. najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem. Często żeby przytyć sięga się po tłuste i słodkie. Oczywiście nadmiar węglowodanów okłada się w postaci tkanki tłuszczowej, jednak takie posiłki mogą zmniejszać apetyt. Aby przytyć trzeba zwiększyć podaż energii o 500-600 kcal od zapotrzebowania. Niestety jest bardzo ciężko przytyć, trwa to dłużej niż chudnięcie. Wszystko zależy także od wysiłku fizycznego, czy chce Pan budować masę mięśniową czy zwiększyć tkankę tłuszczową.

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

a może ma Pan "bogate życie wewnętrzne"? czyli infekcje pasożytniczą? Badał się Pan kiedykolwiek w tym kierunku (niedowagi)? Bo jak szuka Pan cudownej tabletki, która załatwi raz na zawsze sprawę i nie będzie wymagała pochylenia głowy nad tematem, to może się Pan zawieść...
pozdrawiam i życzę mądrych decyzji w stosunku do swojego ciała, ma Panu służyć jeszcze bardzo długo ;)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Przed wizytą u dietetyka prosze wykonać równiez badania w kierunku nadczynności tarczycy. Pozdrawiam.

Witam serdecznie.

Zalecenia żywieniowe będą trafniejsze jeśli wykona Pan m.in. analizę składu ciała oraz badania laboratoryjne (skonsultowane z lekarzem w celu wykluczenia bądź potwierdzenia ewentualnych schodzeń). Istotny jest również wywiad żywieniowo-chorobowy (wykonany przez np. dietetyka). Wówczas będzie można podać precyzyjniejsze wskazówki żywieniowe.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na
www.diet-coaching.xaa.pl

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska