Co powoduje ataki po alkoholu u partnera?

Witam serdecznie Mam problem że sobą jak i z moją drugą połówką, A mianowicie... mam problem z alkoholem - z tym że to nie ja piję lecz bliskie mi osoby. Od kiedy sięgam pamięcią mój ojciec pil alkohol dlatego mam teraz uraz do alkoholu. Mój partner on tym doskonale wie ale uważa że to nic złego i gdy widzę że jest wypity (A on mówi że nic nie pil ) to ja od razu się denerwuje z tym że nie wybuchem złością tylko staram się na spokojnie rozwiązać ten problem... To on wtedy właśnie wybucha ... przeklina, krzyczy (zaznaczam że mamy małe dzieciątko i nie chce aby takie sytuacje miały miejsce ) i wpada w straszną agresję lecz nie bije i nic z tych rzeczy .. po prostu przyczyna mnie,przeklina po czym ja zamykam się w łazience i płacze... dodam że on jest niewierzący i moje pierwsze pytanie czy to chodzi o wiarę? Bo jego rodzice są świadkami jechowymi A on jest ateistą.. czy to chodzi o to że jestem wierząca i jemu to po prostu zaczęło wadzić? Jestem z nim 3 lata i wcześniej nie było takich sytuacji ... ostatnio po dużej kłótni zostałam to w domu pod wpływem alkoholu. Zaczął na mnie krzyczeć że przecież pije za swoje.. że powinnam iść do psychiatry bo uważa że to zw mną jest problem .. po czym nagle się uspokaja i zaczyna płakać i nie da się do siebie dotknąć... I nagle dostaje jakiego"ataku nerwowego'" ... trzyma się za serce ciężko lecz głęboko oddycha ... zaczynam się o niego martwić ... proszę o pomoc bo nie mam zielonego pojęcia co mam robić ...

Zachęcam do zgłoszenia się do Poradni Leczenia Uzależnień. Świadczy ona pomoc nie tylko dla osób uzależnionych, ale także osób współuzależnionych i rodzin osób uzależnionych. Oboje będzie mogli Państwo dokonać diagnostyki (być może oprócz uzależnienia pojawiają się tez inne formy zaburzeń np napady lęku czy paniki, trudności w kontroli afektu) i podjąć adekwatne leczenie (indywidualne lub grupowe).

Szanowna Pani,
jest problem alkoholowy, który wymaga wsparcia specjalistycznego, systematycznego leczenia w Poradni Leczenia Uzależnień i Pani jako osoba współuzależniona potrzebuje wsparcia do konkretnego działania. W Poradni Leczenia Uzależnień otrzyma Pani pomoc i potrzebne wsparcie.
Pozdrawiam serdecznie