Co powoduje częste bóle w dolnej części brzucha z prawej strony?

Witam. Mam bardzo często bóle w dolnej części brzucha z prawej strony? Co to może być? Czy może to być spowodowane stresem albo nerwami? Ból zazwyczaj pojawia się nagle z różnym nasileniem, jest to takie uczucie ścisku, kłucia. Dziękuję i pozdrawiam.

Dzień dobry. Te same objawy mogą różne przyczyny, medyczne i psychologiczne. Potrzebna byłaby więc diagnostyka medyczna, która wykluczy lub potwierdzi przyczyny z tego obszaru. Jeżeli okaże się, że wyniki nie wskażą nieprawidłowości, pozostaje poszukać powodów z zakresie funkcjonowania psychologicznego. Czasem bowiem objawy somatyczne są wydelegowane jako ostrzeżenie, gdy nasza sfera psychiczna jest przeciążona. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z lekarzem internistą, ewentualnie później z psychologiem jeśli zajdzie taka potrzeba. Pozdrawiam.