Co powoduje nawracające bóle zęba?

Witam. Co 2 miesiące boli mnie czwarty ząb który nie ma żadnej dziurki ani ubytku. Ból jest bardzo mocny kłujacy przypominajacy porażenie przez prąd. Czy może być to ból przez ucisk na nerw ? Nie wiem co z tym trzeba zrobic proszę o odpowiedź.

Nie zawsze widać ubytek (dziurę) na pierwszy rzut oka, często są to ubytki na powierzchniach stycznych lub takie, których nie widać gołym okiem. Proszę się udać na wizytę do lekarza dentysty, żeby poprawnie zdiagnozować tą dolegliwość.

Ciężko to ocenić bez wykonania zdjęcia RTG zęba. Czasem ubytek nie jest widoczny „na oko”, choć już na zdjęciu RTG powinien. Może to być również objaw nadwrażliwości.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl