Co powoduje omamy zapachowe?

Witam,mam 24 lata. Mam dziwna przypadłość.Juz gdy chodziłam do szkoły miałam dziwne omamy zapachowe tzn dziwny smród w nosie jakby papierosów no nie potrafię tego określić zdarzaly sie sporadycznie.Ostatnio znowu mam takie napady już 2 dni czuje taki smród w nosie. Czego to może byc objawem ?

Witam,

z powodu dość wczesnego początku objawów w pierwszej kolejności brałbym pod uwagę przyczyny neurologiczne.
Podrażnienie kory węchowej w płacie skroniowym może wywołać napady padaczkowe, w których występuję nagłe odczuwanie nieprzyjemnego zapachu ustępujące w ciągu kilku minut, a następnie może powrócić odczuwanie tego samego zapachu. Węchowym napadom padaczkowym mogą towarzyszyć inne objawy, takie jak uczucie „podchodzenia” czegoś do gardła, uczucie nierealności, niekiedy zaburzenia świadomości.
Ponadto zaburzenia węchu powstają w wyniku urazów czaszkowo-mózgowych, w wyniku których może dojść do zerwania bardzo cienkich włókien nerwowych przechodzących przez wąskie otwory lub urazu samego nerwu węchowego czy kory mózgowej odpowiedzialnej za analizę zapachów.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl