Co powoduje swędzenie skóry po ospie u dziecka?

Mój mały 1,5 roczny bratanek ostatnio zaczał drapać się po rękach lub głowie. Niedawno przechodził również ospe. Czy to mogą być pozostałości po tej chorobie czy szukać przyczyny gdzie indziej?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, co jest przyczyną opisywanego przez Panią świądu skóry u dziecka oraz czy jest on związany z przebytą ospą wietrzną. W tej sytuacji należałoby zgłosić się na konsultację do dermatologa dziecięcego lub pediatry, który zbada dziecko, oceni stan jego skóry, zleci odpowiednie postępowanie, a w razie potrzeby wykonanie odpowiednich badań diagnostycznych.