Co powoduje uczucie gorąca i zimne poty?

Witam. Parę dni temu nagle zrobiło mi się gorąco, oblał mnie zimny pot i zaczęły mi drżeć ręce. Potrwało to z pół minuty i do tej pory nie było powtórki. Byłem dzisiaj na badaniu krwi i wynik glukozy na czczo wyszedł 3,85 mmol/l, a drugi to 69,3 mg/dl. Mam 21 lat, 172cm wzrostu i ważę 65kg. Niestety przed tym badaniem miałem dużo stresu i nieprzespaną noc więc zastanawiam się czy przypadkiem ten zaniżony wynik nie był przez to niewyspanie. Czy to są początki cukrzycy albo hipoglikemii?

Witam, proszę powtórzyć badanie glukozy na czczo, ten wynik 69,3 mg/dl jest bardzo niski i może powodować uczucie gorąca, drżenie rąk oraz zimny pot. Niebezpieczne są wysokie wartości glukozy we krwi, ale te niskie też są niebezpieczne. Proszę co jakiś czas kontrolować poziom cukru we krwi. Gdyby były wartości glukozy na czczo niskie dobrze by było skonsultować się z dietetykiem, aby ustalił odpowiedni sposób odżywiania.

Dzień dobry. Opisane przez Pana objawy mogą być spowodowane również reakcją na stres. Niezależnie od diagnostyki medycznej, zachęcam Pan do umówienia się na konsultację z psychologiem. Bardzo przydatne jest wzmocnienie ewentualnych deficytów w konstruktywnych strategiach radzenia sobie ze stresem czy opanowaniem lęku. Pozdrawiam.