Co powoduje, że czuję strach, kiedy jestem sama w domu?

Strach bycia samemu w domu, czym jest to spowodowane?

Szanowna Pani
Niepokój związany z byciem w pustym domu może być wywołany różnymi czynnikami. Możemy bać się tego, że coś się stanie w domu np. wybuchnie piecyk gazowy, albo tego że zaczniemy się źle czuć i nie będzie miał nam kto udzielić pomocy, albo że do tego pustego mieszkania przyjdzie ktoś kto będzie stanowił jakieś niebezpieczeństwo. Jak widać powodów do bania się może być wiele. To czego się boimy zależy od indywidualnych doświadczeń, bardzo trudno jest więc odpowiedzieć na Pani pytanie bez posiadania dodatkowych danych. Zachęcam wobec tego do spotkania z psychologiem, na którym wspólnie będziecie mogli odkryć co się za tym strachem kryje.
Joanna Frąckowiak

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Mam mało danych...

Wskazana byłaby dla Pani osobista konsultacja specjalistyczna,
w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu, bez skierowania lub prywatnie) celem diagnostyki (dotarcia do przyczyny symptomatycznej lęku).

Serdeczności i radości Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605