Co robić, aby poprawić wygląd ud?

Mam 14 lat, 178 cm wzrostu i ważę 61 kg. Jestem dość aktywną osobą - w ciągu tygodnia mam 2 godziny tenisa, 2 koszykówki i 1 siatkówki. Oczywiście chodzę również na wf., co daje w sumie 8 godzin sportu tygodniowo. Nie jestem jednak zadowolona z wyglądu moich nóg, a w szczególności ud. Mają one 55 cm obwodu, a wyglądają jak parówy. Do tego mam boczki i nie wyglądam zbyt szczupło. Jaką dietę mogę zastosować, aby poprawić swój wygląd? Dodam, że uwielbiam słodycze i pożeram ich bardzo wiele! Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ;)

Witam ciepło!

Dla szczupłych ud najistotniejsze będą ćwiczenia spalające tłuszcz i kształtujące mięśnie.

Z pewnością dobre efekty przyniesie bieganie (można zacząć od spacerów i stopniowo przechodzić do szybszego marszu, a następnie biegu, jeśli wcześniej nie praktykowano intensywniejszej aktywności fizycznej). Pomocna może być jazda na rowerze (np. z unoszeniem pośladków co pewien czas - pobudzi to większą ilość mięśni do pracy).

Dobre efekty może przynieść:
- odwodzenie bioder w pozycji stojącej (do ćwiczenia można wykorzystać także specjalne gumy rozciągające, które wymagają włożenia w ćwiczenie większej siły),
- różnego rodzaju wykroki (można wykonywać ze sztangą, z hantlami lub bez),
- odwodzenie biodra w leżeniu bokiem,
- odwodzenie uda w bok w klęku podpartym na podłodze,
- prostowanie biodra w pozycji stojącej,
- prostowanie biodra w klęku podpartym,
- prostowanie biodra w leżeniu przodem,
- unoszenie miednicy w leżeniu tyłem,
- unoszenie miednicy ze stopami ułożonymi na ławeczce.

Dobrym pomysłem może być także skakanie na skakance.

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na:http://abccwiczenia.pl.

Jeśli chodzi o słodycze, to proponowałabym zdrowsze zamienniki, i są to:
- galaretki owocowe,
- kisiele (wyporcjowane), zdrowsze jeśli dodamy do nich np. starte jabłko,
- batony zbożowe (typu muesli),
- sorbety owocowe,
- koktajle mleczno-owocowe,
- musy owocowe,
- kakao na odtłuszczonym mleku,
- cukierki na bazie słodzików,
- lody śmietankowe (wyporcjowane) bez dodatków.
Nie polecam czekolad typu light - czasem zawierają nawet więcej kilokalorii niż czekolady tradycyjne.

Wyeliminować powinnaś: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam ciepło