Co robić kiedy podczas stosunku swędzi i boli?

Witam! Mam 20 lat. Mam problem, mianowicie dwa dni temu zauważyłam u siebie wydobywający się z pochwy pomarańczowo-białawy śluz. Oprócz tego odczuwam swędzenie w pochwie. Dodam jeszcze, że objawy ukazały się po odbyciu stosunku z moim partnerem, gdy użyliśmy prezerwatywy. Na ogół nie używamy prezerwatyw i nigdy nie miałam żadnych podobnych problemów. Czy może to być jakieś uczulenie na lateks, czy jakaś infekcja? Bardzo proszę o pomoc. Mam jeszcze jedno pytanko: z czym może być związany ból podczas stosunku, odczuwalny przy intensywniejszych ruchach partnera podczas seksu i przy wszystkich pozycjach kiedy ja jestem na górze, lub przed nim - boli mnie wtedy całe podbrzusze, to kłujący, bardzo nieprzyjemny ból.
20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
Jeśli był to Pani pierwszy kontakt z prezerwatywą to istnieje duże prawdopodobieństwo, że wystąpiła reakcja alergiczna na lateks. Objawy pasują również do występowania infekcji układu moczowo-płciowego. Jeśli objawy będą się utrzymywać dłuższy czas bądź ulegną nasileniu, warto skonsultować się z lekarzem.
Jeśli ból występuje tylko podczas jednej konkretnej pozycji, może być reakcją na niekomfortowe ułożenie członka w pochwie. Jedynym rozwiązaniem wydaje się być zaprzestanie stosunków w bolesnej pozycji.