Co robić przy złym samopoczuciu z powodu menopauzy?

Witam. Mam 43 lata , co najmniej od trzech lat bardzo zle sie czuje do tego stopnia ze zrezygnowałam z pracy . Zaczeło sie od przemeczenia szybkiego meczenia pocenia sie , zmiany nastroju namierna nerwowosc , problemy ze snem , uderzenia gorąca . Jakies poł roku temu powiazałam wszystkie te dolegliwosci z menopałzą , kupiłam w aptece Cimee Forte ale nie mozna jej brac nie dłuzej niz pół roku i własciwie niewiele mi pomaga odpuscił jedynie ból głowy . W związku mam pytanie co robić dalej ?

Dzień Dobry Pani,

Zalecałabym Pani kontrolną konsultację endokrynologiczną i ginekologiczną, celem pomiaru poziomu hormonów tarczycy: TSH, FT3. FT4 oraz poziom hormonów kobiecych, m.in. prolaktyny, jak również poziom glukozy we krwi wraz z krzywą cukrową oraz morfologię krwi.

I moje jeszcze pytanie, a jak jest u Pani z aktywnością fizyczną?
Jest takie powiedzenie, z którym z radością się z Panią dzielę:
Ruch zastąpi niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Z przesłaniem dla Pani tylko zadowalającego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,

możliwe, że problem spowodowany jest czynnikiem psychicznym, zalecana jest konsultacja i szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie