Co robić z bólem pachwiny?

Dzień dobry chciałam się dowiedzieć czy normalną rzeczą jest temperatura 36.9 , cpr 5, 2 ca125 :21mg. Bardzo boli mnie pachwina jak chodzę a mam torbiel trójkomorowy jajnika o wielkości 4 mm.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonuje Pani kontrolne badanie pod kątem prawidłowego funkcjonowania jajników. Istotne jest, jakie obecnie odczuwane są objawy, a także występujące choroby przewlekłe.

Biorąc pod uwagę przedstawione wyniki badań, nie powinno się stwierdzić niczego niepokojącego, gdyż zarówno CRP, jak i marker nowotworowy CA 125 wystąpiły w określonych normach referencyjnych. W przypadku temperatury ciała oscyluje ona w prawidłowym zakresie. Należy podkreślić, że wpływ na temperaturę ciała ma wiele czynników, i lekko podwyższona wartość nie musi oznaczać czegoś niepokojącego.

Ze względu na odległość, trudno jest ocenić Pani aktualny stan zdrowia, dlatego też proponujemy wizytę u lekarza ginekologa, który będzie mógł w obiektywny sposób zinterpretować wyniki badań wraz z towarzyszącymi objawami somatycznymi.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/trojkomorowa-torbiel-jajnika

A odpowiedź na podobne pytanie można przeczytać pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/trojkomorowa-torbiel-jajnika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.