Co robić z bólem twarzy po leczeniu zęba?

Dzień dobry . 24 listopada miałam leczoną górną 6 kanałowo pod mikroskopem w dużym powiększeniu po opracowaniu 4 kanałów , lekarz zrobił RTG z którego wynikało że wszystko poszło dobrze , ale do tej pory odczuwam silny ból, który nie ustępuje po lekach przeciwbólowych . Boli mnie pół twarzy ,nie konkretnie ta 6 tylko skroń oczodół i żuchwa . Czy to jest normalne po takim leczeniu ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z relacji zawartej w pytaniu wynika, że leczona kanałowo była szóstka a opracowywano 4 kanały. Leczenie w ocenie lekarza przebiegło pomyślnie, co zostało potwierdzone badaniem RTG. Wydaje się, że w tej sytuacji nie powinny pojawiać się już dolegliwości bólowe. Niemniej jednak ma Pani ból okolicy oka, policzka i skroni. Możliwe, że jest to związane z tym, że szóstka jest trzonowcem, którego korzeń jest bardzo duży. Ma on umocowanie głęboko w kości, a jego drażnienie może skutkować bólem okolicznych nerwów. Nie jest też wykluczone, że wytworzył się po leczeniu stan zapalny, który promieniuje do wyżej wymienionych części twarzy i to objawia się bólem. W takim wypadku najlepiej byłoby udać się ponownie do stomatologa na kontrolę po leczeniu. Lekarz obejrzy ząb i będzie w stanie stwierdzić czy trzeba dalej go badać, czy też nie. Jako że dosyć mocno Pani cierpi z tego powodu, a leki nie przynoszą ulgi, to zachęcamy do kontaktu ze specjalistą. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-kanalowe

https://portal.abczdrowie.pl/opuchlizna-skad-sie-bierze-i-jak-ja-zmniejszyc

https://portal.abczdrowie.pl/zeby-trzonowe-charakterystyka-uzebienia-doroslego-czlowieka-charakterystyka-trzonowcow-braki-w-uzebieniu-pielegnacja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.