Co robić z bólem zęba po leczeniu biologicznym?

Dzień dobry, Wczoraj byłam u stomatologa i zastosowano leczenie biologiczne zęba (prawdopodobnie z użyciem biodentyny). Od wczoraj mam problemy z bólem w tym miejscu - jest to ból kłujący, promieniujący do okolicznych zębów. Czasami jest mniejszy, chwilami utrudnia funkcjonowanie. Czy to normalne i mam wstrzymać się kilka dni czy jest to raczej powrót do niepokoju.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT około miesiąca temu

Biodentyna jest bardzo dobrym materiałem ale sukces kliniczny zależy od wielu czynników przede wszystkim zdolności regeneracyjnych organizmu. Ważne aby leczenie było przeprowadzone w powiększeniu aby dokładnie przygotować zęba. Jeżeli dolegliwości będą się powiększały to będzie trzeba wykonać leczenie kanałowe. Nowoczesne leczenie kanałowe odbywa się na jednej wizycie w powiększeniu i całkowicie bezboleśnie. Dolegliwości promieniujące są zawsze niepokojące ale warto poczekać czy będą narastały. Jeżeli sytuacja się uspokoi to i tak trzeba zęba kontrolować na RTG.