Co robić z mdłościami po lekach psychiatrycznych?

Przez pół roku przyjmowałam Mitror 15 mg na noc1 tabletkę. W środę odstawiłam ten lek i w czwartek zaczęłam przyjmować 0.5 tal. Asertin 50 a na noc 3/4 tab. Trittico 75 mg. Po dwóch dniach w nocy zerwały mnie mdlosci i zalewanie potem. I tak przez pół dnia. Następne dwa dni to samo. Na 4 dzień przestałam brac cokolwiek. Ale dalej dziś o 2vw nocy obudziło mnie mdlosci i mocne poty. Nie mogę jeść Co m robić dalej. Mój nowy lekarz psychiatra jest na urlopie

Jeżeli wykluczone zostaną alternatywne przyczyny dolegliwości i jasnym będzie, że wynikają one ze stosowania leków należy pamiętać, że niepożądane efekty mogą utrzymywać się nawet do 2 tygodni. Jeżeli uzna Pani, że skutki uboczne dominują nad potencjalnymi korzyściami, powinna Pani porozmawiać z psychiatrą o modyfikacji terapii.