Co robić z nadwrażliwością dziąseł i krwawieniem?

Dzień dobry, mam problem ze stanem zapalnym dziąseł (krwawienie) i bardzo szybkim odkładaniem kamienia nazębnego. Czy mógłbym prosić o polecenie jakiejś dobrej pasty i płynu, które jednocześnie zredukują stan zapalny, krwawienie i ograniczą kamień? Mam też pytanie odnośnie szczoteczki - dentystka zaleciła mi zmianę z curaprox na twardą żeby lepiej usuwała kamień, ale mam wrażenie że od tych twardych krwawienie się pogarsza. Co jest tu lepszą opcją?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 1 tygodni temu

Kamień trzeba usuwać regularnie co najmniej co 6 miesięcy a u niektórych osób nawet co 3 miesiące. Ważne jest aby higienistka pracowała w powiększeniu co daje znacznie lepsze efekty. Trzeba także ocenić zęby i dziąsła w gabinecie oraz wykonać diagnostykę TK w celu oceny stanu dziąseł i kości otaczającej ząb.