Co robić z pojawianiem się naczyniaków?

Dzień dobry. Synek ma skończone 6, miesięcy. Od urodzenia pojawiają się nowe naczyniaki. Jest ich już 6. Głowa,dwa na brzuchu,udo,jądro i palec. Jesteśmy pod kontrolą chirurga. Ale wczoraj zrobiłam synkowi badanie krwi. I wyszło że ma nadplytkowosc. Wyszło że ma 766 a norma 635.Wyzsze są również monocyty 1.63 a norma 1.15 i odsetek eos 5.5 norma 3.7 i 0.96tys eos a norma 0.82. czy jest się czym martwić?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Czy przeszczep starcza na całe życie?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem zdrowia u swojego dziecka. Bardzo dobrze natomiast, że wykonywane są regularne badania oraz umawiane wizyty u lekarza specjalisty.

Naczyniaki są częstą przypadłością u niemowlaków i małych dzieci. Są to znamiona, pojawiające się w pierwszym roku życia. Są one najczęściej łagodnymi zmianami skórnymi. W ich obrębie występują dodatkowe naczynia krwionośne.

Nie ma jednoznacznej przyczyny powstawania naczyniaków. Prawdopodobnie na rozwój takich znamion mogą wpływać czynniki genetyczne, leki przyjmowane podczas ciąży, wcześniactwo, a także ciąże mnogie.

Analizując przedstawiony wynik morfologii krwi, można by stwierdzić, że nastąpił zbyt wysoki poziom płytek krwi. Nadpłytkowość w okresie niemowlęcym może zdarzać się dość często, a przyczyną takiego stanu mogą być obecne naczyniaki, niedokrwistość spowodowana niedoborem żelaza oraz stany zapalne. Dodatkowo podwyższony poziom trombocytów może dotyczyć wcześniaków z niską masą urodzeniową.

Z racji odległości, zalecamy Pani konsultację z lekarzem pediatrą lub hematologiem dziecięcym. Specjalista po badaniu przedmiotowym zdecyduje o rozszerzeniu diagnostyki lub o powtórzeniu diagnostyki.

Życzymy dużo zdrowia dla Pani dziecka!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://zdrowie.parenting.pl/naczyniak-u-niemowlaka

https://zdrowie.parenting.pl/plytki-krwi

https://portal.abczdrowie.pl/naczyniak-u-noworodka

https://parenting.pl/naczyniaki-u-niemowlat



Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty