Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z prąciem w takim stanie?

Rozstępy, suchość skóry i pęknięcia na skórze na trzonie prącia. Dzień dobry, od pewnego czasu na moim penisie w górnej części trzona pojawiła się sucha skóra o powierzchni m/w 2x4cm, w tym miejscu (jeśli nie zmiękczę jej wodą bądź kremem) pojawiają się pęknięcia w skórze - dość bolesne. To bardzo wyraźnie zakreślony obszar. Podczas kąpieli naskórek się łuszczy. Znów podczas masturbacji złuszczony naskórek daje oznaki na wzór poparzenia tj. czerwienieje i puchnie. Co mam z tym zrobić? Co może być przyczyną? Do jakiego lekarza się udać?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

by mieć całkowitą pewność co do źródła Pańskiej dolegliwości konieczna jest wizyta u lekarza i obejrzenie zmian, o których Pan pisze. Może Pan się zgłosić do dermatologa, wenerologa, a nawet internisty.

O chorobach penisa może Pan przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie.

Niewykluczone, że problem, który Panu doskwiera jest wynikiem grzybicy – to bardzo częsta infekcja skóry okolic genitaliów, która jest wyjątkowo dokuczliwa dla kobiet. U mężczyzn często nie daje żadnych objawów, ale może też objawiać się takimi symptomami jak: pieczenie cewki moczowej oraz obrzęk i zaczerwienienie tych okolic, sucha, swędząca skóra, drobne ranki pojawiające się wskutek pękania naskórka.

Więcej informacji na ten temat w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-penisa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy