Co robić z tą infekcją w czasie ciąży?

Witam, razem z żoną zmagamy się z problemami związanym z narządami płciowymi. U żony przebiega to bezobjawowo jednak w moczu znajduje się dużą ilość leukocytow co może świadczyć o infekcji, u mnie występuje zaczerwienienie prącia mocniejsze lub słabsze. Dodam że żona jest w 5 miesiącu ciąży, lekarz przepisał globulki dopochwowe ale nie zalecił wstrzemięźliwości seksualnej. Ja odwiedziłem urologa który przepisał jedynie spray octanisept. Chcemy cieszyć się naszym życiem seksualnym ale nie możemy przez dyskomfort związany z infekcjami jest to bardzo stresujące. Tutaj moje pytanie czy jest lekarz który może zająć się nami razem a nie osobno, mysle że tylko w ten sposób możemy zwalczyć infekcje skutecznie.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Octenisept ma funkcję odkażającą, więc w przypadku stanu zapalnego prącia czy pochwy raczej nie zda egzaminu. Natomiast w nawiązaniu do Pana pytania, sugerowałabym, by żona zwróciła się do ginekologa – poza posiewem czy badaniem moczu wskazane jest badanie czystości pochwy, czyli posiew. To pozwoli na ustalenie, z jaką infekcją partnerka ma do czynienia. Na tej podstawie można domniemywać, że ten sam patogen jest źródłem infekcji w przypadku obojga partnerów.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-i-pierwotniakowe-choroby-weneryczne.

Nie ma potrzeby, by szukali Państwo lekarza, który zająłby się wami jednocześnie – jeśli ma Pan wątpliwości co do diagnozy na podstawie posiewu pochwy Pana żony, może Pan udać się do urologa i poprosić o pobranie wymazu spod napletka, posiewu nasienia czy też wykonanie posiewu moczu. To z całą precyzją wskaże źródło Pana dolegliwości.

Niewykluczone, że jest to grzybica prącia, na co wskazywałoby objawy, to jest zaczerwienienie prącia. Oczywiście w tej sytuacji konieczne jest powstrzymanie się od współżycia, aż do momentu zakończenia leczenia obojga partnerów – w przeciwnym wypadku partnerzy nieustannie się zarażają. Warto pamiętać, że szczególna dbałość o zdrowie intymne jest nieodzowna zwłaszcza w okresie ciąży, kiedy niektóre typy infekcji mogą stanowić zagrożenie dla rozwijającego się płodu.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.