Co robić z tą naroślą na pięcie?

Od pewnego czasu borykam się z naroślą o bladoróżowym zabarwieniu z boku pięty(miejsce to nie ma styczności z wkładką buta). Nie boli mnie to ani nie swędzi. Co to może być, do jakiego lekarza się udać?
KOBIETA, 29 LAT około miesiąca temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

narośl z boku pięty, o której Pani wspomina, może oznaczać tzw. piętę Haglunda. Schorzenie to inaczej nazywane jest jałową martwicą kości piętowej lub martwicą pięty. Za przyczynę uznaje się niedokrwienie tętnicze tylnej części pięty, przeciążenie stopy, wady dotyczące budowy bądź ustawienia stóp, kontuzje czy urazy.

Choroba Haglunda objawia się jednak nie tylko opisaną naroślą, ale również bólem pięty lub opuchlizną, co nie występuje w Pańskim przypadku. Dobrze więc, żeby obejrzał to lekarz.

W pierwszej kolejności można udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruję Panią dalej lub bezpośrednio do ortopedy, który zajmuje się diagnozowaniem pięty Haglunda.

Pytania o narośl w okolicy pięty pojawiały się już w naszym serwisie. Odpowiedzi specjalisów znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgrubienia-i-narosl-nad-pieta, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/narosl-na-piecie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty