Co robić z tym bólem lewej strony głowy?
Witam. Od 3 miesięcy boli mnie lewa strona głowy. Ból zaczyna się codziennie rano i trwa do poznych godzin popołdniowych. Czuję go albo nad uchem, albo jeszcze wyżej, albo na potylicy. Mozna powiedziec, ze ma charakter wędrujący. Często jest jakby parzący, szczypiący. Lekarz 1. kontaktu zlecił rtg kregoslupa szyjnego, który ujawnil dyskopatie wielopoziomową, zmiany przeciazeniowe, nawarstwienia kostne na przednich i tylnych krawędziach trzonów kregow C3 C4 C5 C6 C7. Czy zasadne jest wykonanie rezonansu kregoslupa szyjnego albo glowy?Czy te bole glowy mogą być od deformacji kregoslupa?

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Profilaktyka udaru mózgu
Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.
Dzień dobry,
Owszem warto pogłębić diagnostykę o MRI głowy i szyi. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ból wynika ze zmian w strukturach kostnych. Najczęściej jednak przyczyn należy upatrywać w tkankach miękkich. Sugeruję kontakt z dobrym fizjoterapeutą i terapię manualną (najczęściej mięśni czworobocznych i mostkowo- obojczykowo- sutkowych).