Co robić z tym bólem stawu skroni?

Mam 25lata. Od długiego czasu boli mnie staw skroniowo żuchwowy. Od wielu lat ale dopiero ostatnio się o tym dowiedziałam. Na początku myślałam że ósemki. Ale okazało się że lata mi szczęka. Mam poscierane żeby bo już gdy byłam mała moja kuzynka mówiła że zgrzytam gdy śpię. Jestem po kilku traumach min straciłam mamę gdy miałam kilka lat. Wiem że stres też dokłada. Bolą mnie dziąsła i strasznie boli. Bolą uszy i główa. Jestem w trakcie leczenia zębów. Mam próchnicę i generalny remont"... Mam dziwne bóle od kilku miesięcy pod brodą, jakby coś mnie tam ciągnęło. Wcześniej zdarzało się że wywalo mi węzły chłonne pod żuchwa. Jestem po badaniach krwi i lekarz mówi że w normie. I teraz nie wiem co z tym zrobić. Jak prześwietlić to miejsce gdzie pójść?? Boję się że to rak. Nie potrafię przestać o tym myśleć. Żaden lekarz nie traktuje mnie poważnie i odsyła do innego. Jest ktoś kto ma taki problem??? Czuję że zaraz umre niech ktoś mi pomoże.

Przede wszystkim należy zlikwidować napięcia w mięśniach twarzy i uspokoić ostry ból stawu. Radzę znaleźć dobrego lekarza stomatologa, który zrobi badanie stawu, sprawdzi pozycję żuchwy i wykona szynę relaksacyjną pomagającą zatrzymać zgrzytanie i likwidującą napięcia. Bywa, że taką szynę nosi się 24 godziny na dobę. Panoramiczne zdjęcie rentgenowskie szczęki i żuchwy pomoże wykluczyć zmiany kostne. No i oczywiście należy sprawdzić co było przyczyną powiększonych węzłów chłonnych.