Co robić z tym ciągłym szumem w uchu?

Od kilku miesięcy mam szum w lewym uchu, nie jest on ciągły, występuje gdy pochylam głowę do przodu, garbie się albo siedze w nienaturalnej pozycji. Byłem u laryngologa, badanie słuchu okej. Dostałem lek vestibo 24mg 2x dziennie, kuracja 3 miesięczna (3 opakowania), jestem po 1,5 miesięcznej kuracji, szum nadal nie zniknął. Gdzie może leżeć przyczyna? Czy lek powinien już zacząć działać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

preparat, który Pan bierze, stosuje się w zwalczaniu chorób ucha wewnętrznego, w szczególności przy schorzeniu Meniere’a, które powoduje zaburzenia błędnika, jak i samego słuchu.

Skoro badania słuchu wyszły w porządku, może trzeba wykonać jakąś szerszą diagnostykę, np. tomografię komputerową głowy. Pomoże to sprawdzić, czy problem nie leży gdzieś głębiej i w takim przypadku, ujawni go wcześniej, co pozwoli na szybkie przeciwdziałanie.

Wracając do stosowania leku, powinien Pan przejść pełną, 3-miesięczną kurację zgodnie z tym, co zalecił lekarz. Jeżeli po tym okresie szumy nie miną, dopiero wtedy można zacząć myśleć o dalszym działaniu.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który może pomóc zrozumieć sedno problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/szumy-w-uszach-przyczyny-objawy-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.