Co robić z tym krwawieniem podczas stosowania antykoncepcji?

Dzień dobry. Stosuje tabletki orlifique od 6 lat. Sporadycznie się zdarzy że krwawienie z odstawienia nie wystąpi wcale. W tym cyklu miałam w ubiegły czwartek do soboty. Wczoraj tj wtorek czyli na drugiej tabletce aktywnej wspolzylam rano . Wieczorem zobaczyłam że krwawię , plamie. Nigdy nie miałam takiej sytuacji. Czy to normalne? Czy tabletki działają?
KOBIETA, 33 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak, tabletki antykoncepcyjne działają, pomimo występowania nieregularnych krwawień bądź plamień, które najczęściej są jednym z działań niepożądanych.

Wystąpienie krwawienia lub plamienia podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej najczęściej nie jest niczym niepokojącym, zwłaszcza jeśli nie występuje zbyt często i nie utrudnia codziennego funkcjonowania. Gdyby krwawienie przedłużało się bądź zwiększało swoje nasilenie, proszę zwrócić się do ginekologa.

Podobne pytania, przy których pojawiły się już odpowiedzi ekspertów umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-oznacza-ze-tabletki-nie-dzialaja,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-mozliwe-ze-tabletki-naraya-plus-nie-dzialaja,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-brzucha-przed-miesiaczka-a-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.