Co robić z tym niedosłuchem i piskami w uszach?

Od ok 7lat mam niedosłuch , nie ma przyczyny ,doszły silne piski i szumy w uszach przeszłam parę lekarzy laryngologów ,rzaden nie pomógł miałam raz wykonanie badania słuchu i tk ,to wyszło ok ,badanie słuchu wykazało spory ubytek,jakie mogę zrobić badania , gdzie szukać pomocy ,może da radę choć trochę przywrócić słuch , czasem słyszę wszystko dobrze ,a czasem słyszę,że ktoś coś mówi tylko nie wiem co będę wdzięczna za odpowiedź
KOBIETA, 43 LAT 9 miesięcy temu

Jak walczyć z zatokowym bólem głowy?

Zapalenie zatok to powszechna dolegliwość. Ból głowy, które mu towarzyszy często jest trudny do wytrzymania. Jak radzić sobie z tą dolegliwością? Sprawdź to.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

bardzo dobrze, że podjęła Pani już kontakt z lekarzem laryngologiem w sprawie dolegliwości, które Panią niepokoją. W pytaniu pisze Pani o niedosłuchu oraz piskach i szumach usznych, które są bardzo uciążliwe. Przeszła Pani już diagnostykę laryngologiczną, która nie wykazała poważniejszych zmian i nie wyjaśniła przyczyn tego stanu. Badanie słuchu natomiast wykazało ubytek. Wydaje się, że w tej sytuacji warto byłoby się zwrócić do lekarza neurologa, aby przeprowadzić specjalistyczne badania zarówno czynnościowe jak i anatomiczne mózgu. Lekarz podczas wizyty przeprowadzi z Panią wywiad oraz badanie fizykalne. Jeśli uzna za konieczne wyda skierowania na badanie TK, MR lub EEG. Następnie na podstawie otrzymanych wyników badań będzie możliwe ustalenie diagnozy a następnie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Z tego też względu zachęcamy do kontaktu ze specjalistą i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/dzwonienie-szum-w-uszach

https://portal.abczdrowie.pl/szumy-w-uszach-przyczyny-objawy-choroby

https://portal.abczdrowie.pl/niedosluch

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-audiometryczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty