Co robić z tym niedosłuchem i piskami w uszach?
Od ok 7lat mam niedosłuch , nie ma przyczyny ,doszły silne piski i szumy w uszach przeszłam parę lekarzy laryngologów ,rzaden nie pomógł miałam raz wykonanie badania słuchu i tk ,to wyszło ok ,badanie słuchu wykazało spory ubytek,jakie mogę zrobić badania , gdzie szukać pomocy ,może da radę choć trochę przywrócić słuch , czasem słyszę wszystko dobrze ,a czasem słyszę,że ktoś coś mówi tylko nie wiem co będę wdzięczna za odpowiedź

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
bardzo dobrze, że podjęła Pani już kontakt z lekarzem laryngologiem w sprawie dolegliwości, które Panią niepokoją. W pytaniu pisze Pani o niedosłuchu oraz piskach i szumach usznych, które są bardzo uciążliwe. Przeszła Pani już diagnostykę laryngologiczną, która nie wykazała poważniejszych zmian i nie wyjaśniła przyczyn tego stanu. Badanie słuchu natomiast wykazało ubytek. Wydaje się, że w tej sytuacji warto byłoby się zwrócić do lekarza neurologa, aby przeprowadzić specjalistyczne badania zarówno czynnościowe jak i anatomiczne mózgu. Lekarz podczas wizyty przeprowadzi z Panią wywiad oraz badanie fizykalne. Jeśli uzna za konieczne wyda skierowania na badanie TK, MR lub EEG. Następnie na podstawie otrzymanych wyników badań będzie możliwe ustalenie diagnozy a następnie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Z tego też względu zachęcamy do kontaktu ze specjalistą i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/dzwonienie-szum-w-uszach
https://portal.abczdrowie.pl/szumy-w-uszach-przyczyny-objawy-choroby
https://portal.abczdrowie.pl/niedosluch
https://portal.abczdrowie.pl/badanie-audiometryczne