Co robić z tymi bólami okolicy barku?

Witam, Mam pytanie do ortopedy. Od roku czasu mam problem z barkiem. Dolegliwości bólowe głownie przy unoszeniu ramion do góry przed siebie oraz do góry na boki. Pół roku temu wykonanałem usg i rezonans na podstawie których stwierdzono "SST częsciowe uszkodzenie od strony stawowej ok. 50% włókien. Uszkodzenie o wymiarze ok 1x0,5 cm" Minęło pół roku od kiedy chodzę na rehabilitację. Część dolegliwości bólowych minęła lecz nie ustąpiła. Obraz usg bez zmian. Jeden lekarz zaleca operację drugi blokadę i kontynuację rehabilitacji. Proszę o informację co jest lepszym rozwiązaniem aby "naprawić" bark i wrócić do normalnego życia ? Mam 35 lat.

Uważam, że potrzebna będzie konsultacja ortopedyczna. Lekarz podejmie decyzję, czy zachodzi konieczność leczenia chirurgicznego. Jeżeli nie, słusznym postępowaniem będzie rehabilitacja ukierunkowana na ćwiczenia wzmacniające mięśnie wchodzące w skład grupy stożka rotatorów (przede wszystkim m. nadgrzebieniowe). Ponadto warto zwrócić uwagę na terapię manualną mięśni czworobocznych, najszerszych grzbietu i piersiowych wewnętrznych. Podsumowując: zmniejszyć napięcie w obrębie rotatorów wewnętrznych i wzmocnić rotatory zewnętrzne.