Co robić z tymi guzkami w piersi?
Dzień dobry, Pani ginekolog wykryła u mnie kilka miesięcy temu guzki w piersiach. Po pierwszym usg zleciła powtórzenie za 3-6 miesięcy. Mam już umówione usg. Z jakim lekarzem najlepiej skonsultować wyniki? W poradni onkologicznej, ginekologicznej czy poradni chorób piersi i sutka? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Dzień dobry,
USG piersi to szybkie i bezbolesne badanie umożliwiające uwidocznienie tkanek piersi. Jego wynik ma wpływ na dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne. Pani przypadek może być przykładem świadomego i bardzo rozsądnego dbania o swoje zdrowie. Ścieżka postępowania, o którą Pani pyta, mogłaby przebiegać tak jak przy pierwszym badaniu, czyli najpierw wizyta u lekarza ginekologa, a następnie wizyta w gabinecie onkologicznym, jeśli to zasugeruje ginekolog.
Poniżej kilka linków, pod którymi znajdują się artykuły poszerzające wiedzę z zakresu badań USG piersi:
https://portal.abczdrowie.pl/badanie-usg-piersi
https://portal.abczdrowie.pl/guzek-w-piersi
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/interpretacja-wynikow-usg-piersi