Co sądzić o takiej relacji z partnerem?

Mieszkam z parterem pół roku razem. Jak zamieszkałam z nim dowiedziałam się ze spotykał się że mną i jeszcze była. Ale wybrał mnie wybaczyłam mu. Super było super się dogadujemy do dziś. Ale on od paru miesięcy mimo że śpimy razem nie przytula mnie wcześniej tulil się ciągle (kiedy był ze mna i w tym czaiezz inną kochał się ze mna godzinę) teraz jeśli już sex bez pocałunków gry wstępnej dkskownie3 minuty. Pozatym dba o mnie robi śniadania zakupy dzwoni s pracy.. Z była z ktira się spotykał nie ma już kontaktu. Na pytanie dlaczego mnie nie przytula mówi ze nie ma czasu.. A co wieczór leżymy razem siedzi obok oglądany film.. Nie wiem co jest nie tak Nie czuje się kochana gdy mu to mówię on się denerwuje mówi ze durna jestem że ślepa a on mnie kocha

Mgr Anna Byczko Psychologia

Dzień dobry,

Mam wrażenie, sądząc po Pani opisie, że jednym z możliwych powodów obecnej sytuacji między Państwem, może być pewien konflikt potrzeb.

Pani może potrzebować więcej ciepła i kontaktu fizycznego, natomiast partner mniej.

W celu porozumienia z partnerem, zachęcam np. do nauki wysyłania komunikatów przede wszystkim z poziomu ja, z perspektywy własnych uczuć i emocji, dokładnie tak, jak Pani odczuwa sytuację (np. czuję się odtrącona, potrzebuję więcej dotyku itp), unikając tym samym interpretowania zachowań partnera na zasadzie: "jesteś nieczuły i mnie nie kochasz". Może to ułatwić wzajemne porozumienie. Niestety ciężko jest odnieść się do uczuć partnera w stosunku do Pani, ani nie należy w tym miejscu oceniać poziomu jego zaangażowania w związek, ze względu na brak wystarczającej ilości informacji.

Oczywiście opisana przez Panią sytuacja może być o wiele bardziej skomplikowana, dlatego też zachęcam do skorzystania z konsultacji z psychoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie