Jak naprawić relacje z partnerem po zerwaniu?

Witam, miesiąc temu rozstałam się z partnerem po ponad dwóch latach związku. Remontowaliśmy razem mieszkanie... Dzieliła nas dość duża odległość więc widywaliśmy się głównie w weekendy. Kłóciliśmy się, ale zawsze udawało nam się dojść do porozumienia. Ostatnie nasze spotkanie było inne wyszłam od niego z płaczem, miałam gorszy dzień, poczułam się opuszczona, pocałowałam go namiętnie i powiedziałam, że dalej tak nie mogę... Ochłonęłam i napisałam do niego - normalnie rozmawialiśmy do momentu jak tydzień później zaproponowałam wyjazd. Oznajmił mi, że przecież go zostawiłam. Pisałam do niego, chciałam wytłumaczyć całą sytuację. W końcu stwierdził, że coś w nim pękło i nie może być ze mną... Gdy zapytałam czy mnie kocha odpowiedział, że uczucia to nie wszystko. Jest strasznym pracoholikiem. Ostatnia nasza rozmowa polegała na ciągłym ataku na moją osobę. Chcę żeby nam się udało ale nie wiem co mam już zrobić.

Witam
Relacja na odległość to inny rodzaj relacji, bo jest w niej duża przestrzeń i brak możliwości poznania partnera oraz jego nawyków, przyzwyczajeń, sposobów rozwiązywania codziennych trudności,to brak możliwości codziennej wymiany energetycznej z partnerem, co jest siłą napędową każdej relacji..Nie ma możliwości codziennego 'bycia ' ze sobą , które jest podstawą budowania relacji i wzajemnego 'docierania' się w różnych trudnych i konfliktowych sytuacjach.W tej relacji nie ma kleju, który wiąże ...a który oznacza bliskość emocjonalną, wzajemne zaufanie i okazywanie szacunku drugiej osobie w różnych codziennych sytuacjach. Spotykanie się na odległość zatrzymuje relacje na pewnym poziomie i dalej ona się rozpada...bo dynamika relacji wymaga ciągłej wymiany energetycznej, emocjonalnej , bliskości , wspólnego, codziennego pokonywania różnych trudności dnia .
Proponuję zgłosić się do doświadczonego terapeuty, aby przyjrzeć się swoim lękom,rozkminować ukryte emocje i zrozumieć , dlaczego szukam partnera z daleka, co mi daje taka relacja, od czego uciekam...i jakie znaleźć rozwiązanie, aby lepiej się poczuć.
Pozdrawiam
Anna Szyda