Jak naprawić relacje z partnerem?

Witam, zniszczyła swój związek przez kłamstwa. A dokładniej oklamywalam swojego partnera z rzeczami bardziej i mniej istotnymi jest mi z tym bardzo ciężko bo kocham go bezgranicznie i chce to wszystko naprawić. Postanowiłam sobie ze odluczę sie kłamstwa lecz niestety mój byly partner w to nie wierzy i twierdzi ze mam to we krwi :( czy gdy oducze się kłamstwa jest szansa na powrót tego zwiazku bardzo chce to naprawić

Dzień dobry,
Warto się zastanowić dlaczego Pani kłamała? Z lęku (jeżeli tak, to przed czym)? Z chęci odniesienia doraźnej korzyści? Czy mijała się Pani z prawdą tylko w kontakcie z partnerem czy także w innych okolicznościach? Myślę, że praca nad Pani problemem wymagałaby przyjrzenia się całemu Pani życiu i sposobowi Pani funkcjonowania w świecie. Czy odbuduje Pani związek z tym samym mężczyzną? To zależy czy zdołacie się Państwo porozumieć.
Serdecznie pozdrawiam.

Witam,

nie ma gwarancji na powrót partnera - jednak jest szansa na zmianę własnego postępowania, co zaowocuje w przyszłości, w interakcjach społecznych, w tym celu zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna jako forma pomocy.

Pozdrawiam serdecznie