Relacje koleżeńskie partnera z innymi kobietami

Mój partner jest osobą bardzo łasą na komplementy i adorację. Z wielką łatwością nawiązuje nowe znajomości i lubi mieć w swoim gronie dużo koleżanek. Długo pracuje i często nie mówi mi gdzie i z kim był. Poprostu 'tak mu zeszło'. Nie potrafi również zakończyć znajomości z kobietą, która przekracza granice relacji koleżeńskiej, mimo, że bardzo mnie to boli. Boję się, że późne powroty do domu wiążą się z innymi kobietami. Rozmowy nic nie dają, zapewnia, że jest ok ale jakoś ciężko mi w to wierzyć.

Witam,
W Pani notatce nie ma pytania.
Jakiej więc odpowiedzi Pani szuka?
Pisze Pani o partnerze, wyjaśnia Pani jego zachowanie - "jest osobą bardzo łasą na komplementy i adorację.... O sobie Pani pisze już mniej - "bardzo mnie to boli".
Zastnawiam się co chce Pani osiągnąć? jak ma być?
Chce Pani, aby mniej bolało mimo zachowania partnera?
Wówczas - choć wydaje mi się, że jest to trudne - może Pani starać sie pogodzić się z jego postępowaniem.
Chce Pani, aby partner zmienił zachowanie?
Pisała Pani, że rozmowy nic nie dają. Czy w czasie tych rozmów powiedziała Pani o swoich uczuciach związanych z zachowaniem partnera? Czy razem szukaliście pomysłu na spełnienie Pani i partnera oczekiwań wobec związku?
Myślę, że warto wspólnie wybrać się do terapeuty specjalizującego się w pracy z parami. Warunkiem jest tylko chęc uczestniczenia w takim spotkaniu obojga partnerów. Wówczas z pomocą profesjonalisty będziecie mieli Państwo szanse na zmianę.
W sytuacji opisywanej przez Panią tylko część tego co dzieje się w związku zależy od Pani. Potrzebna jest jeszcze wola i działanie partnera. Jeżeli on uważa, że jest ok. to nie widzi konieczności zmiany swojego zachowania.
Proszę się zastanowić - jakie korzyści daje Pani ten związek? Jak ma wyglądać w przyszłości? Co dla Pani jest w tym związku ważne i w jakim stopniu Pani to otrzymuje?
Pozdrawiam serdecznie
Artur Brzeziński
zapraszam na stronę: http://dobre-zycie.blogspot.com/

Witam,
to niestety będzie trwało,dopóki nie zmienisz stosunku do samej siebie a następnie nie uzgodnisz z partnerem zasad bycia razem.Możesz mieć w sobie zbyt wiele niepewności i wchodzić w związki z osobami,które podobają się wszystkim,co z jednej strony daje poczucie wyróznienia,ale z drugiej zabiera,jak widać sens związku .Dobrze sprawdzają się w takich sytuacjach kręgi kobiet organizowane w wielu miejscach,albo terapia pary,którą po wzmocnieniu siebie samej możesz zaproponować partnerowi.On,jednym słowem,nie może nadal być podstawą Twojej samooceny.Powinnaś ją czerpać z wielu żródeł,w tym z osób własnej płci.
Pozdrawiam i zapraszam w razie potrzeby.

Dzień dobry, trudno określić czy zachowanie pani partnera wykracza poza ogólnie przyjęte normy, rozumiem natomiast, że pani takie zachowanie przeszkadza. Jeżeli rozmowa z partnerem w której przedstawia pani swój punkt widzenia niczego nie zmienia, zachęcam do konsultacji z terapeutą pracującym z parami. Być może podczas takiego spotkania uda się państwu dojść do porozumienia. Pozdrawiam.