Jak zbudować głębszą relację z partnerem?

Od pewnego czasu spotykam się z chlopakiem na początku milo się rozmawialo byly tematy do rozmow nawwt gdy pisaliśmy mieliśmy duzo do powiedzenia z czasem zaczęlo brakowac tematow nasze pisanie kończy się na na co tam co robisz. Od dawna mialam problem z budowaniem więzi miedzy mną a męzczyzna ,byłam niesmiala w relacjach ,nie wiedzialam o czym pisac z nim .duzo chce zrobić chce wypasc jak najlepiej ,bojs się odtrącenia ,jego zadkoczenia ,gdy tego nie zrobie tez bede żałować. Chce zbudować głebszą wiez z mężczyzną nie wiem jak ?nie umiem z nim pisać ,on zazwyczaj duzo mowi ja mam pistke w glowie nagle nie wiem o czym mowic ,

Witam
Aby nauczyć się umiejętności relacyjnych proszę zgłosić się do doświadczonego terapeuty, aby w procesie przyjrzeć się swoim emocjom,obawom, lękom i poznać przyczyny oporu, zrozumieć swoje blokady w relacjach z innymi i krok po kroku je rozkminować, co w konsekwencji pomoże lepiej wchodzić w relacje . Można też poszukać grupy rozwojowej nakierowanej na budowanie umiejętności relacyjnych, , bądź grupy rozwojowej podnoszącej samoocenę i wówczas samo uczestnictwo w procesie grupowym poza ustalonym celem będzie miało działanie lecznicze w zakresie pokonywania nieśmiałości, niskiej samooceny oraz blokad emocjonalnych.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani, że dąży Pani do rozwiązywania swoich wyzwań osobowościowych (rozwojowych) celem pogłębienia relacji międzyludzkich.

Chcę Pani powiedzieć, że w pewnym sensie wiele Osób jest nieśmiałych, choć starają się by wyglądało inaczej.
Wielu Ludzi nakłada maski, w zależności od potrzeb, nie dzieli się swoimi uczuciami, obawami, wątpliwościami, bo nie jest to "trendy"...
Dla kondycji psychicznej nie ma nic gorszego, jak nie dzielenie się swoimi doznaniami z Innymi.

Z Pani relacji domniemam, że jest w Pani taka część introwertyczna, co również znaczy że jest Pani interesująca..., byłaby tylko potrzeba by z tą częścią się zaprzyjaźnić i uznać ją jako część Pani osobowości?

Zachęcałabym Panią do zastanowienia się, co Panią interesuje, o czym mogłaby Pani rozmawiać z Partnerem, jakie zadać pytania...?
Ważnym w relacji z Partnerem jest, by nie skupiać się na sobie, ale na tym, co przekazuje Partner - wtedy łatwiej jest wiedzieć, co mówić.

Z drugiej strony wniesienie do relacji chwili ciszy ("rozmowy bez słów") mogłoby być ożywczym oraz interesującym akcentem w relacji
z Partnerem.

Podsumowując..., komunikacja międzyludzka jest umiejętnością, której uczymy się całe życie...

Myślę, że pomocna byłaby dla Pani praca rozwojowa, pod okiem Psychologa, do której Panią zachęcam.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i radości z efektywnej komunikacji Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605