Problemy z kontaktami interpersonalnymi

Mam 27 lat skończyłam studia,od 2 lat pracuję.Od kiedy pamiętam mam problem z kontaktami międzypersonalnymi.Od 2 lat jak nie więcej moje życie polega na praca dom. Jeżeli mam wyjść na jakieś spotkanie to zapał mam w dzień umówienia,ale jak dochodzi do spotkania staram się podać jakiś powód,żeby nie iść. Mam wrażęnie ze ludzie zrobili ze mnie potwora.Mam problem z poznawaniem nowych osób,nikogo nie poznaje,możę zamknelam sie w sobie.NIe potrafie rozmawiac z ludzmi, Jak nazwać ten stan?

Witam,
Pani stan może być związany z lękiem przed oceną, odrzuceniem, niezrozumieniem, przykrymi wcześniejszymi doświadczeniami w kontaktach z innymi. Powodów może być wiele. Od Pani decyzji zależy, czy zdecyduje się Pani na psychoterapię i uporanie się ze swoimi obawami. Jest to możliwe, jeśli uzna Pani, że czas na zmiany.
Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Komunikacja i relacje z innymi są umiejętnościami, których uczymy się przez całe życie.

Być może reprezentuje Pani introwersyjną osobowość i stąd być może nie ma aż takiej potrzeby bycia relacyjną?

Jednak warto byłoby popracować nad budowaniem relacji, na których by Pani zależało.
Pomocnym byłoby uczestniczenie w czynnych warsztatach komunikacji międzyludzkiej
lub skorzystać z rozwojowych sesji z psychologiem.

Życzę Pani tylko wartościowych relacji,
Irena Mielnik-Madej