Jak sobie radzić w kontaktach międzyludzkich?

Ja się boję niedorosłości, która jest cechą mojej choroby shizofreni. Boję się tego, że świat mnie zrani, boję się po prostu opinii we własnych oczach. Jak sobie z tym radzić? Ten strach bierze się z tego, że nie radziłam sobie w pracy w kontaktach międzyludzkich.

Witam,
Pani obawy są zrozumiałe, bardzo dobrze, że Pani pisze. Z tym problemem można sobie jednak z powodzeniem radzić. Warto byłoby popracować nad kontaktami międzyludzkimi zaczynając od Pani dotychczasowych doświadczeń i przekonań z tym związanych. Czy miała Pani oferowaną psychoterapię? Generalnie w psychoterapii pracuje się nad tego typu problemami, które są bardzo typowe w Pani sytuacji i zrozumiałe. Chciałabym lepiej poznać Pani sytuację, żeby móc lepiej pomóc. Proszę nie wahać się w kwestii indywidualnego kontaktu, np. poprzez maila. W tej formie mogłabym udzielić bardziej szczegółowych informacji. Pozdrawiam.

Proszę Pani,
Czy rzeczywiście jest Pani chora? Proponuję by podjęła Pani psychoterapię. To zawsze pomaga i poprawia jakość życia i funkcjonowanie społeczne.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień dobry!

Elementem leczenia schizofrenii (obok przyjmowania leków) jest stały kontakt z psychologiem - psychoterapia. Taki kontakt jest okazją do dłuższych rozmów o Pani obawach i wątpliwościach, analizy tych trudności i szukania sposobów radzenia sobie z nimi.

Pozdrawiam!

Dzień dobry!
Wielu ludzi nie radzi sobie w kontaktach z ludźmi i nie trzeba mieć zdiagnozowanej choroby, natomiast jest ważne to,że chce pani pomoc uzyskać i to że można ją otrzymać . Proszę znaleźć dobrego terapeutę , psychologa który zajmuje się także KOMUNIKACJĄ MIĘDZYLUDZKĄ ORAZ COUCHINGIEM NA DRODZE ŻYCIA . Można też spróbować znaleźć terapeutę RTZ, w swojej okolicy, lub przez internet, który nauczy panią jak niwelować te lęki .