Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy w kontaktach z ludźmi u 32-latki

Witam Czy oprócz treningów, warsztatów z zakresu komunikacji społecznej są na rynku poradniki wraz z ćwiczeniami, którymi można się wspomóc jeśli ma się problemy w kontaktach z ludźmi? Jeśli można to poproszę o polecenie jakiś w miarę dobrych pozycji. Pozdrawiam.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Główne założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie są najważniejsze założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji.

Witam Panią. Obawiam się, że nie ma uniwersalnych poradników poprawiających umiejętności w kontaktach z ludźmi.. Użyła Pani w swoim poście określenia "problemy w kontaktach z ludźmi". Być może należałoby przyjrzeć się możliwym źródłom tych Pani problemów by adekwatnie opracować sposoby radzenia sobie z nimi. Dość często problemy w kontaktach z ludźmi są wynikiem doświadczeń we wcześniejszym okresie życia. Nie wiem czy korzystała Pani z bezpośredniej pomocy psychologicznej. Obawiam się, że najlepiej opanowana technika poprzez ćwiczenie nie przyniesie Pani spodziewanych efektów. Proszę mi wybaczyć, ale nie napiszę tu żadnego tytułu wydanej książki bo obawiam się, że może ona nie pasować do kontekstu problemów z którymi się Pani zmaga. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0

Dzień dobry!

Warto rozważyć podjęcie psychoterapii, także w innych nurtach, niż poznawczo-behawioralny.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam,

Obawiam się, że nie jest możliwe polecenie Pani literatury, która mogłaby Pani pomóc nie poznawszy szczegółowo na czym u Pani polegają trudności. Zrozumienie tego oraz uporanie się z trudnością jest możliwe w warunkach konsultacji u psychoterapeuty oraz psychoterapii - i do tego zachęcam. Niektórzy psycholodzy/psychoterapeuci wskazują swoim pacjentom książki, w których mogliby znaleźć dla siebie coś wartościowego - ale jeśli już tak się dzieje (jeśli przeczytanie czegoś mogłoby być naprawdę pomocne), to polecają literaturę właśnie w oparciu o diagnozę i rozumienie trudności pacjenta.
Zachęcam więc do umówienia się do psychologa/psychoterapeuty, omówienia problemu. Specjalista wypyta Panią o niezbędne sprawy związane z trudnością i zapewne zaproponuje co dalej - być może będzie to psychoterapia. Szeroko rozumiane problemy w kontaktach z innymi ludźmi mogą być wskazaniem do psychoterapii.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy