Wybór literatury o wybaczeniu

Witam. Pytanie kieruje raczej do psychologów. Otóż poszukuję jakichś dobrych książek o przebaczeniu/nauczeniu się wybaczyć ludziom kiedyś nam bliskim, którzy nas skrzywdzili. I raczej nie o zabarwieniu religijnym a właśnie psychologicznym. Jak przebaczyć i żyć z krzywdami z przeszłości, które na obecną chwilę wywołują ból i uczucie cierpienia w piersi...Będę wdzięczna za każdą literaturę z tej tematyki.

Pozdrawiam serdecznie

Książki o tematyce, która Panią interesuje a które mogę polecić to:

"Potęga wybaczania" Ana Holub
"Radykalne wybaczanie" Colin Tipping
"Aby wybaczyć. Poradnik dla rodzin alkoholików" Ewa Woydyłło
"Przebaczyć mamie i tacie" Fields, Hubbard

Miłej lektury :-)

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,
polecam lekturę opowiadania "Kamienna palma" (według legendy z Sahary) oraz "Mali, Boli i Królowa Mrozu" Małgorzaty Sobczak. Nie znajdzie Pani w nich mądrych porad, ale może dzięki nim odnajdzie Pani w sobie drogę do poradzenia sobie z cierpieniem i poczuciem krzywdy.
Serdecznie pozdrawiam.

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu przychodzą mi do głowy dwa tytuły. Pierwszy to "Pułapka niewybaczonej krzywdy" autorstwa Jerzego Mellibrudy. Druga to "Lęk przed bliskością" autorstwa Janet Woititz. Literatura poruszająca ważne aspekty ludzkich doświadczeń może mieć ważny walor psychoedukacyjny, dzięki któremu lepiej rozumiemy działanie konkretnych mechanizmów. Jednak sama literatura nie "leczy ran", które mogą być głębokie i powodować konsekwencje w Pani ważnych obszarach życiowych. Bardziej się domyślam niż wiem, że w Pani życiu doświadczyła Pani traumy. Jeśli tak było to uwięzioną energię związaną z tamtymi wydarzeniami należy uwolnić. Ten proces uwolnienia powinien być stopniowy z pomocą specjalisty. Proszę rozważyć bezpośredni kontakt ze specjalistą od leczenia traumy. Może go Pani znaleźć pod tym linkiem http://www.interp.pl/lista-terapeutow/ Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/