Jak sobie wybaczyć zdradę?

Zdrada, jak sobie wybaczyć? Zdradziłam swojego chłopaka pocałunkiem z innym. Nie potrafię sobie tego wybaczyć i nie potrafię zrozumieć swojego postępowania - zawsze potępiałam takiego osoby, zawsze byłam lojalna i tego oczekiwałam od innych, a postąpiłam wbrew sobie. Zaraz po tym czułam do siebie obrzydzenie i ból, że mogłam zrobić coś takiego osobie którą tak bardzo kocham. Nie powiedziałam mu o tym, boje się że go stracę, a nawet jeżeli mi wybaczy, to zawsze będzie miał to w głowie.

Dzień Dobry Pani,

Czasami tak się zadzieje, że zrobimy coś irracjonalnego, coś co nie jest zgodne z naszymi wartościami.

Z tego, co Pani napisała, wnioskuję, że źle się z tym Pani czuje, tym bardziej, że starała się Pani być zawsze lojalną.

No cóż..., każdy z nas popełnia błędy i ważne jest, żeby dać sobie na to przyzwolenie.
Zazwyczaj z takich sytuacji, wyciągamy lekcje, w ten sposób się uczymy i równocześnie wzmacniamy nasze wartości.

Czy Pani powie o tym chłopakowi, to już zależy od Pani.

Życzę, żeby była Pani dla siebie łagodna,
Irena Mielnik-Madej

Szanowna Pani,

proszę być dla siebie dobra i łagodna i wybaczyć sobie błąd, pomyłkę i wyciągnąć z nich naukę na przyszłość. Mylimy się czasem. Proszę pamiętać, że mamy prawo popełnić błędy. Proszę więcej tak już nie robić, a tymczasem proszę sobie wybaczyć.

Pozdrawiam serdecznie!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl