Towarzyszenie stresu w kontaktach z ludźmi

Witam mam na imię Arek i mam 20lat, mam problem z psychiką. Często się stresuje stres dokucza mi prawie wszędzie w kontaktach z ludzmi, zachowuje się przy nich bardzo dziwnie, widać po mnie tzn ręce mi się trzęsą i dziwnie mówię.Strach nie wiem przed czym, może przed tym co o mnie powiedzą, pomyślą.. Często drobne sprawy zdarza mi się wyolbrzymiać.Niekiedy moje życie traci sęs mam wrażenie że nic nie ma sęsu, że jestem za słaby nie wiem co robić proszę o pomoc z góry dziękuje.

Rozróżnienie między nieśmiałością i fobią społeczną ma charakter jakościowy. To czy Pana problemy wymagają interwencji psychoterapeuty definiowane jest przez Pana dyskomfort. Jeżeli te lęki i myśli uniemożliwiają Panu codziennie funkcjonowanie i ograniczają Pana satysfakcję z życia to zalecam kontakt z terapeutą. Jeśli jednak przyzwyczaił się Pan do tej swojej cechy i nie uniemożliwia ona Panu bycia autentycznym i szczęśliwym to najlepszą drogą może być jej zaakceptowanie i uznanie za zgodną z Pana charakterem. Niektóre z naszych cech są dla nas trudne, ich zmienianie jest wskazane tylko wtedy gdy są bezpośrednią przyczyną naszego cierpienia i są przykre dla naszego otoczenia.

Dzień dobry,
stres w kontaktach z innymi ludźmi jest dość powszechny. Z Pana wypowiedzi wnioskuję jednak, że przybiera to u Pana takie rozmiary, że jest problematyczne. Pisze pan również o innych problemach jak wyolbrzymianie drobnych spraw oraz utratę chęci życia. Doradzałabym kontakt z psychoterapeutą i podjęcie terapii w celu redukcji symptomów i poprawy jakości życia.
Pozdrawiam.