Wstydliwość w kontaktach z innymi ludźmi

piszę do was w sprawie swojego problemu z nieśmiałością, wstydliwością w kontaktach z innymi ludzmi. mam problem z dogadywaniem się, rozpoczynaniem czy utrzymaniem konwersacji, jest to dla mnie bardzo duzy problem, ponieważ często znajduję się wśród znajomych. Stresuje się bardzo co bardziej potęguje moją nieśmiałość, wstydliwość. .wśród moich znaojomych są ludzie , ktorzy docinają mi i wyśmiewają czy rozmowa z psychologiem bądz innym lekarzem pomoże mi choć trochę otworzyć się przed ludzmi?
ponad rok temu

Witam, jak najbardziej polecam spotkanie z psychologiem. Nieśmiałości można się oduczyć. Oczywiście nie staniemy się od razu lwami salonowymi, ale możemy przyjrzeć się co powoduje nasz strach przed kontaktami. Do nieśmiałości często dochodzi w wyniku złych doświadczeń w kontaktach z otoczeniem, prześladowania w dzieciństwie, niska samoocena. W ten sposób może zrodzić się fobia społeczna. Psychoterapia może przynieść bardzo dobre efekty. Pozdrawiam i trzymam kciuki Beata Jaszczak