Jak radzić sobie z kontaktami międzyludzkimi?

Witam. Czy można wyleczyć blokady w kontaktach z ludzmi oraz nieśmiałość pieszczeniem ciała przez zaufaną osobę, też w intymnych miejscach? Czy może mi to pomóc w tym, że będę umiała patrzeć innym w oczy, bo nigdy nie potrafiłam? Czy może to być skuteczna terapia?

Dzień dobry.

Trudno znaleźć bezpośredni związek pomiędzy pieszczeniem ciała i miejsc intymnych przez zaufaną osobę, a brakiem śmiałości w kontaktach międzyludzkich, dlatego też nie wydaje się by tego rodzaju "terapia" mogła pomóc w przezwyciężeniu problemu.
Blokady w kontaktach z innymi ludźmi "leczy się" zwykle poprzez terapię psychologiczną, która zasadniczo nie ma wiele wspólnego z pieszczeniem ciała, nie wspominając nawet o pieszczeniu miejsc intymnych.

Pozdrawiam.

W radzeniu sobie z relacjami, nieśmiałością, wycofaniem pomoże pomoc psychologiczna, która w żaden sposób nie ma związku z kontaktem fizycznym. Podane przez Panią sposoby "terapii" nie są dobrym pomysłem a na pewno nie mają nic wspólnego ze słowem "terapia".