Jak radzić sobie ze stanami lękowymi?

Jak walczyc ze stanami lekowymi(nerwica lekowa)Wydaje mi sie ze mam nasilenia po papierosach kofeinie(guarana.kawa) Jak to leczyc;dieta czy leki?Zdarzaja mi sie czasami sytuacje z ktorymi sobie nie radze,nie wiem czy glupi zart obrocic w zart,czy wybuchnac.Czasami zdarza sie ze staje jak zamurowany w szczegulnosci gdy mam kontakt z nowymi ludzmi nmie wiem na ile sobie moge pozwolic nie potrafie czasami wyluzowac..a moze to tylko kwestia wychowania staram sie zachowac kulturalnie..

Mgr Adam Horak Psycholog

Tak, kawa i kofeina, tzw. używki mogą zaostrzać objawy lękowe. Pana obserwacja jest cennym uzupełnieniem wcześniej postawionej diagnozy, która może ułatwić psychoterapię. Również nieśmiałość, o której Pan wspomina, może mieć związek z przedstawionym problemem. W kontaktach międzyludzkich warto zachowywać rozsądne granice, mimo promowanej dziś kultury bycia sobą. "Mocne wejście" lub "zrobienie dobrego wrażenia" nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt. Boy-Żeleński pisał "Jeśli nie wiesz jak się zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie".

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza