Blokada w kontaktach międzyludzkich

Witam mój problem jest bardzo meczacy polega on na blokowaniu sie przed ludzmi nie umiem rozmawiac nie mam tematów jest to dla mnie bardzo stersujace nie wiem z czego to wynika.

Podobne trudności mogą wynikać np. z zaniżonej samooceny i poczucia wartości, nadmiernej nieśmiałości czy niepowodzeń w dotychczasowych relacjach. Najlepiej skontaktować się z psychologiem, psychoterapeutą. Wspólna praca nad źródłem trudności, a także możliwymi zmianami, ma szansę przynieść znaczącą poprawę w relacjach międzyludzkich.

Dzień dobry, dobrze rozpocząć od konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który wstępnie określi poziom pani funkcjonowania oraz zaleci dalsze kroki postępowania. Może to być psychoterapia indywidualna, psychoterapia grupowa lub jakaś forma warsztatów. treningów rozwijających kompetencje komunikacyjne. Pozdrawiam.

Nie mówimy, gdy nie chcemy mówić, gdy się boimy, gdy chcemy coś ukryć... Powodów jest wiele. Może je Pani odkryć na psychoterapii i stopniowo zwalczać problem. Życzę powodzenia i cierpliwości.

Z natury jesteśmy stworzeni do kontaktu i porozumiewania się z innymi i to pozwala mi stwierdzić, że opisywanej przypadłości nie ma Pani od urodzenia. Z pewnością przyczyną też nie jest to, że nie ma Pani nic mądrego, ani interesującego do powiedzenia. Być może za takim przekonaniem stoją jakieś doświadczenia, które mają dzisiaj wpływ na samoocenę i poczucie własnej wartości. Proszę sprawdzić czy nie ma Pani choć jednej osoby, w towarzystwie której czuje się Pani swobodnie i potrafi rozmawiać na różne tematy. Jeśli taka osoba jest warto się zastanowić co sprawia, że przy tej osobie opisywane problemy nie występują. Jeśli poruszany problem dotyczy wszystkich ludzi warto pomyśleć choćby o jednym spotkaniu z psychologiem, żeby rozpoznać problem i zastanowić się co z nim można zrobić.