Problemy w kontaktach z ludźmi

Mam problemy z porozumiewaniem się z ludźmi. Źle się czuję w szkole, ciągle mam zły humor i chce mi się płakać, pomocy co robić? dłużej opisałam wszystko jako domi98
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nie mam wglądu do Twojego szczegółowego opisu problemów. Niemniej jednak problemy w kontaktach interpersonalnych, obniżony nastrój, płaczliwość, przygnębienie, złe samopoczucie może świadczyć o różnych problemach psychicznych, np. o depresji czy zaburzeniach lękowych. Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy, dlatego zachęcam Cię do rozmowy z którymś z rodziców, by skonsultowali Cię z psychologiem albo psychiatrą. Pomocy możesz również szukać u pedagoga/psychologa szkolnego. Nie napisałaś nic o swoich relacjach w rodzinie, jak układa Ci się z rodzicami/rodzeństwem, jak wyglądają Twoje relacje z rówieśnikami w szkole itd., dlatego trudno mi cokolwiek konkretnego doradzić. Pomoc możesz również znaleźć, dzwoniąc pod darmowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.
Pozdrawiam!

Witaj
A ta szkoła to twój wybór czy rodziców? Szkoła to niestety obowiązek dla niektórych a dla innych przyjemność. Ale można porównać szkołę to wielkiej sceny gdzie każdy chce się jakoś przedstawić i zaprezentować. Spójrz na to w ten sposób że jesteś w takim momencie w którym szukasz w tej szkole swojego miejsca, sta pewnie zły humor i chęć do płaczu. Nie jest łatwo być w grupie rówiesniczej, która ocenia, w której jest rywalizacja. Daj sobie tydzień w którym w szkole będziesz obserwatorem tego co się dzieje. Gwarantuje że nie tylko ty płaczesz, i nie tylko tobie jest smutno...może pogadasz z kimś o tym?
pozdrawiam