Brak zainteresowań, nienawiść do świata i codzienny płacz u 18-latki

Mam 18 lat, idę do ostatniej klasy w liceum. Nienawidzę siebie, nie cierpie się. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby, przyjaciół. Chociaż próbowałam i szukałam, nadal nic nie sprawia mi radości. Ten stan jest dla mnie coraz bardziej męczący. Zaczęłam mieć problemy w szkole, z nadwagą,straciłam motywacje do czegokolwiek. Płacze codziennie, nawet po kilka razy. Mam wrażenie,że nic w życiu nie osiągnę. Dodam ,że jestem bardzo nerwowa, łatwo wyprowadzić mnie z równowagi. Bardzo proszę o pomoc

Witam,
W tej sytuacji kontakt internetowy to za mało.
Po pierwsze myślę że warto porozmawiać szczerze z rodzicami, aby mogli Cię wesprzeć.
A następnie skontaktować się z psychoterapeutą i lekarzem psychiatrą.
Ważne byś o siebie zadbała już dziś i nie nie czekała aż problemy się spietrzą.
Powodzenia

Pomoc i porada wykracza znacznie poza możliwości kontaktu online. Polecam Ci udać się na spotkanie z psychologiem i podjęcie z nim współpracy, której celem będzie podniesienie Twojej samooceny, obniżenie poziomu napięcia i przepracowanie problemów, które Cię dołują i odbierają energię do działań. Niestabilność emocjonalna o której piszesz tym bardziej wskazuje na potrzebę konsultacji ze specjalistą, gdyż sama możesz sobie nie poradzić z wyjściem z opisywanego przez Ciebie stanu. Ale to, co jest najważniejsze - szukasz pomocy i widzisz problem, a to już niezmiernie dużo i wskazuje na Twoją motywację i chęć zmiany. Wykorzystaj to i podejmij współpracę z psychologiem. Powodzenia!