Jak zaadaptować się do nowej klasy?

Witam, mam 17 lat i właśnie przeszedłem do nowej szkoły (2 klasa technikum), m.in z powodu starej klasy (wyśmiewanie itp. z powodu mojej fobii społecznej, "dziwnie" się zachowywałem, już od dawna byłem na uboczu towarzystwa, miałem depresję i więcej wrogów niż przyjaciół, teraz jest już lepiej chociaż nie w 100%). Czy mogę liczyć na jakieś rady co do tego jak zaadaptować się do nowej klasy? W nowej szkole mam bardzo dobrego kolegę który chodzi do innej klasy więc że tak powiem "to już coś" :)

Witam serdecznie,
Pytasz jak zaadoptować się do nowej klasy. Najlepiej gdybyś nawiązał kontakt z choć jedną z niej osobą. Jeśli już nawiążesz kontakt, to ta osoba "wprowadzi" Cię w życie klasy.
Pamiętaj również, że jednym z czynników, które najbardziej łączą ludzi są wspólne zainteresowania. Może znajdzie się ktoś, kto ma podobne hobby do Twojego.
Nie napisałeś, czy szukałeś pomocy specjalisty, gdy pojawiały się u Ciebie problemy w poprzedniej szkole, ale może warto się nad tym zastanowić?
Pozdrawiam

Witam Cię Serdecznie,

Tak, jak sam stwierdziłeś, że w nowej szkole masz jednego bardzo dobrego kolegę
i "to już coś".

I ja w ślad za Tobą powiem, że ważna jest jakość relacji, a nie ilość...

Życzę Ci tylko wartościowych relacji,
Irena Mielnik-Madej